Лента новостей
Анонсы
Время публикации: 28/08/19 11:46

Хода з прапором: Ізмаїл – Києву… Традиції незмінні!

Вже п’ятий рік поспіль в Ізмаїлі в День Незалежності України відбулася хода з 100-метровим синьо-жовтим стягом. Це яскраве святкове дійство іноді відбувається й два – три рази на рік, але на день народження країни стало вже традиційним і очікуваним як особливе доповнення до офіційних заходів та прояв патріотичних почуттів і натхнення.

Далеко не всі, навіть великі міста, можуть пишатися тим, що їх громада має подібне за розміром полотнище державних кольорів, яке б притягало до себе в особливі дні та згуртовувало навколо себе. Наприклад, саме ізмаїльський прапор вже другий рік стає головним атрибутом свята в столиці в День Державного Прапору України. І якщо торік, 23 серпня, його тільки розгорнули біля будівлі Міністерства молоді та спорту України, то цього року великий колектив міністерства та представники молодіжних громадських організацій пронесли наш стометровий прапор центром Київа по вулицях Хрещатик, Інститутська, Банкова з хвилиною мовчання на Алеї Небесної Сотні.

Вже наступного ранку прапор повернувся в Ізмаїл та о 10.30 після мітингу та покладання квітів біля пам’ятника Т. Шевченку був розгорнутий патріотичною громадськістю міста. Так саме, як й в перший раз (у квітні 2014 року), величезний стяг пронесли центром Ізмаїла по проспекту Суворова. Під час ходи лунали всім відомі гасла «Слава Україні!», «Україна – понад усе!», «Ізмаїл – це Україна!» та інші. Цікаво, що зараз, з часом, серед оточуючих на вулицях вже немає того ворожого сприйняття, яке загрозливо відчувалось ще чотири – п’ять років тому. Люди фотографують ходу, вітаються, долучаються до тих, хто несе прапор.

Повернувшись на місце, активісти перед згортанням прапору виконали Гімн України. Тут треба зазначити досить незрозумілий, якщо не неприємний, факт. Вже не перший раз так стається, що хода починається одразу після завершення мітингу. Але ще не було такого, щоб хтось з офіційних осіб міста Ізмаїл і району (крім Валентини Стойкової в часи її головування Ізмаїльською райдержадміністрацією) долучився до ходи. Не цікаве це чомусь міському голові, його заступникам, керівникам Ізмаїльської районної ради або райдержадміністрації. Та й годі. Може, для них ще не настав час розуміння публічного прояву патріотичних почуттів. Якщо вони, звісно, є. Подякуємо хоч за те, що посприяли супроводу ходи з боку співробітників патрульної поліції.

А ми, надихнувшись відчуттям свободи і впевненості, разом з країною крокуємо далі...

 

Автор: Валерій Пейков

Тэги: хода прапор Ізмаїл День Незалежності України


Поделиться: 
Реклама

® 2019