Лента новостей
Анонсы
Время публикации: 14/01/20 14:38

Зустріч обдарованих школярів з депутатами Одеської облради та губернатором області: погляд зсередини

Нещодавно в Одесі відбулася зустріч представників Одеської обласної ради та голови Одеської облдержадміністрації Максима Куцого із школярами Одещини, серед яких – обдаровані діти, підлітки з інтернатів, прийомних родин, діти з особливими потребами, хлопчики та дівчатка з Донбасу.

Така зустріч проводилася вперше. Школярі приїхали задля того, аби поділитися з дорослими своїми думками та розповісти про власне бачення потреб в Одеській області. Під час обговорення тем, що турбують підростаюче покоління, були окреслені найгостріші питання, а також ініційовано створення дорожньої карти їх вирішення.

Саратський район на цьому заході представляв учень 10 класу Ярославської ЗОШ I-III ступенів Євген Пиріжок. Своїми враженнями стосовно поїздки він охоче поділився з журналістом Бессарабського медіахолдингу.

Як розповів нам майбутній реформатор, екскурсія школярів розпочалася зі знайомства з сесійною залою та депутатами облради. Зацікавлені гості задавали найрізноманітніші питання: як працює облдержадміністрація, за яким принципом, як голосують депутати в облраді, чи може депутат відмовитись від своєї посади і так далі.

Та найбільше Євгену сподобалося живе спілкування з губернатором Одеської області Максимом Куцим у форматі круглого стола, за яким обговорювались проблеми, що сьогодні турбують школярів. Підлітки не просто їх озвучували, а відразу пропонували шляхи їх вирішення. Отримавши можливість висловитися Євген Пиріжок навів приклад боротьби з неповагою до думок підлітків. Задля вирішення цієї проблеми хлопець запропонував створити в кожному регіоні молодіжні ради, членами яких будуть діти з активною громадською позицією. Ці ради, на думку десятикласника, повинні організовувати дозвілля підлітків, аби вони не займалися пияцтвом, наркотиками, комп’ютерними іграми тощо. До того ж це сприятиме  підвищенню позицій молоді в соціумі. Пропозицію Євгена на зустрічі одразу записали на фліпчарті як одну з найкращих.  

За круглим столом хлопець також висловив побажання, щоб ця зустріч не залишилася лише на папері, а мала продовження у вигляді результатів взаємної співпраці дорослих та школярів. У відповідь на цю пропозицію Максим Куций заявив, що задля цього буде створюватися проект регіональної молодіжної ради: обдаровані діти з усієї Одещини збиратимуться декілька разів на рік для вирішення певних проблем, пропонування ідей, векторів розвитку і т. п.

Єдине, що розчарувало делегата з Саратського району – це часова обмеженість самої зустрічі, адже обговорення усіх проблем потребувало більше часу. Та й самих тем, що турбують підростаюче покоління, не мало. Тому школярі обмінялись контактами з помічниками голови облдержадміністрації для того, щоб всі ідеї, які підлітки не встигли озвучити, для ознайомлення відправляли на електронну адресу.

Наостанок Євген Пиріжок сказав, що поїздка до облради була плідною, і він багато чого дізнався нового. Хлопець сподівається, що подібні зустрічі будуть проводитися регулярно, адже за їх допомогою буде формуватися наступне покоління українських реформаторів, які зможуть правильно вирішувати державні проблеми.

Автор: Олена Отрощенко

Тэги: Саратський район зустріч Максим Куций облрада облдержадміністрація Євген Пиріжок враження


Поделиться: 
Реклама

® 2019